Menu
25 listopada 2010

Narodziny drużyny: Poznań Hussars Ladies!

Zapał i miłość do sportu wśród przedstawicielek płci pięknej zaowocowały utworzeniem nowego ogniska Lacrosse w Polsce. Do grona polskich drużyn damskich dołączają panie z Poznań Hussars Ladies!

 

Żeńska drużyna Lacrosse w Poznaniu powstała już 17.12.2009r. To właśnie wtedy grupa zdeterminowanych dziewcząt postanowiła zwrócić się do męskiej części drużyny o wsparcie i pomoc w utworzeniu damskiej odmiany tego sportu. Na szczęście udało się, aktualnie drużyna liczy sobie 17 zawodniczek, które regularnie spotykają się na treningach co najmniej dwa razy w tygodniu.

http://www.poznanhussars.pl/pl/training/women  (w tym załączniku możesz zobaczyć listę najbliższych treningów).

Naszym trenerem jest Michał Filipek, który na co dzień reprezentuje barwy Kosynierów Wrocław w Polskiej Lidze Lacrosse. Jednakże nie bał się wyzwania i rozpoczął współpracę z poznańskimi  Hussarkami, za co jesteśmy mu wdzięczne i mamy zamiar odwdzięczać się tylko i wyłącznie wygranymi meczami.

W tym miejscu trzeba również nadmienić, iż damski Lacrosse różni się dość znacznie od męskiej wersji, jest to na pewno mniej kontaktowa rywalizacja. Sport jest łagodniejszy jak to przystało dla płci pięknej, lecz na pewno przynoszący nie mniej emocji. Całkowicie inaczej wygląda nawet sprzęt, gdyż główka kija jest o wiele płytsza, zamiast kasków i ochraniaczy posiadamy gogle, rękawiczki i ustniki, które mają na celu chronić zawodniczki oraz oczywiście w dalszym ciągu ukazywać urok rywalizujących ze sobą dam.

Naszym celem jest, oprócz utworzenia zgranej drużyny, promowanie tego cudownego sportu, zachęcanie jak największej rzeszy osób do czynnego uczestnictwa w treningach, meczach zarówno na boisku jak i trybunach.

Jeśli jesteś zainteresowana dołączeniem do naszego grona wystarczy, że napiszesz e-mail: rekrutacja@poznanhussars.pl i zadeklarujesz, że przyjdziesz. To właśnie Ciebie potrzebujemy!!! Jedyne co musisz ze sobą zabrać to dobry humor i ubranie sportowe a resztą zajmiemy się my, czyli przygotowaniem dla Ciebie sprzętu i fachową pomoc w opanowaniu podstaw tego unikatowego sportu. Nie bój się spróbować, naprawdę warto :)

 

Zapraszamy do galerii!

 

Keep Laxing! 

Iga Sobolewska

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU