Menu
27 października 2011

Ladies: kierunek – Niemcy!

Polskie zawodniczki lacrosse dołączają do Wschodniej Dywizji Niemieckiej Bundesligi Kobiet. W składzie „Team Poland” nie zabraknie również Poznań Hussars Ladies.

 

Żeńska odmiana lacrosse w Polce dopiero zyskuje na popularności i nie jest tak rozwinięta, jak męski odpowiednik tego sportu. W chwili obecnej na terenie kraju funkcjonują cztery ośrodki damskie: Poznań Hussars Ladies, Kosynierki Wrocław, Sztorm Warszawa oraz Ravens Łódź Ladies. Dziewczęta sporadycznie rozgrywają mecze sparingowe między sobą. Zrodził się zatem pomysł, aby przyspieszyć tempo rozwoju zawodniczek i dołączyć do Wschodniej Ligi Niemieckiej DLaxV. Pojedyncze drużyny nie były w stanie samodzielnie włączyć się do walki z zachodnimi sąsiadkami, więc panie postanowiły połączyć swe siły. Tak powstał „Team Poland”.

W tej kolejce w polskiej ekipie wystąpią trzy wychowanki Michała Filipka: Magdalena Żurawik, Anna Dettlaff oraz Aleksandra Wilk.

„Team Poland nie jest oficjalną kadrą narodową, gdyż ta jest dopiero w fazie tworzenia, jednak udział w lidze na pewno pozwoli naszym zawodniczkom zebrać bagaż doświadczeń i doskonalić swoje umiejętności indywidualne” – twierdzi Aleksandra Wilk, zawodniczka Hussars Ladies.

Pierwsze mecze rundy jesiennej odbędą się we Wrocławiu, 29.10.2011 na stadionie Oławka przy ul. Na niskich łąkach 8. Początek zawodów planowany jest na godzinę 11.00. Polki zmierzą się Blax Select oraz z Blax Development.

Trzymamy kciuki za nasze panie i życzymy powodzenia w walce o punkty.

Keep Laxing! 

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU