Menu
25 sierpnia 2013

III Turniej Pucharu Polski Kobiet we Wrocławiu - relacja

W sobotę, 8 czerwca we Wrocławiu na stadionie "Oławka" przy ulicy Na niskich łąkach, odbył się trzeci i ostatni już turniej Pucharu Polski Kobiet.

Pierwszymi przeciwniczkami Poznań Hussars Ladies były zawodniczki z Warszawy, które w poprzednich spotkaniach pokonały pewnie poznanianki i były faworytkami do zdobycia trofeum. Pomimo to poznaniaki do Wrocławia przybyły w bojowych nastrojach. 
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Ladies, które już w siódmej minucie zdobyły pierwszą bramkę autorstwa Igi Sobolewskiej po asyście Marty Dziekańskiej. Sztormianki nie pozwoliły jednak długo utrzymywać przewagi poznanianek. Gra była bardzo szybka, a rywalizacja zacięta, niestety i tym razem zakończona przegraną Hussars Ladies 5:12.
Drugi mecz, który był ostatnia szansą na historyczne zwycięstwo drużyny z Poznania, Ladies rozegrały z gospodyniami - Kosynierkami Wrocław. Mimo, że wynik nie zmieniał już nic w końcowej klasyfikacji, to obie drużyny nie odpuszczały i grały o zwycięstwo. Spotkanie również rozpoczęło się bramką zawodniczki z Poznania, jednak zakończyło się podobnym wynikiem do poprzedniego - 11:4 dla gospodyń. Trzy bramki dla Ladies zdobyła Magdalena Żurawik.
W czasie obu meczów można było zobaczyć wielkie postępy Hussars Ladies, zarówno w ataku jak i w obronie. Cieszy też dyspozycja nowych zawodniczek - każda z nich zdobyła swoją debiutancką bramkę.
Po drugim meczu Hussars Ladies odbyła się ceremonia rozdania nagród. Podopieczne Jerrego Winiarka zajęły trzecie miejsce w Pucharze Polski. Wśród laureatek nagród indywidualnych została wyróżniona Marta Neumann, kótra zdobyła tytuł najlepszej bramkarki sezonu 2013. 
Wielkie gratulację należą się Sztormowi, za zdobycie pucharu, oraz podziękowanie dla drużyny Kosynierek za organizację i wspólną grę.

Monika Gmerek.
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU