Menu
13 października 2013

Hussars Ladies z nową dawką energii!

Poznań Hussars Ladies wznawiają treningi zespołowe. Żeńska sekcja pierwszej w Polsce drużyny lacrosse przygotowuje się do kolejnych wyzwań nowego sezonu.

Przed wakacjami zakończyła się pierwsza walka o Puchar Polski w żeńskim lacrosse. Poznańska drużyna uplasowała się na 3 pozycji, bez żadnego wygranego meczu, ale za to małymi sukcesami. Każda nowa zawodniczka zdobyła swoją pierwszą bramkę, a bramkarka - Marta Neumann - zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki formacji defensywnej w poprzednim Pucharze Polski.

Jednak to już za nami. W nowy sezon zawodniczki Poznań Hussars Ladies wkraczają z nową dawką energii jak i zapału. Poznanianki stawiają sobie za cel zdobycie pierwszego zwycięstwa na polskim podwórku. Przed rozpoczęciem sezonu doszło do pierwszego żeńskiego transferu pomiędzy drużynami, do zespołu Jerrego Winiarka dołączyła była zawodniczka Kosynierek Wrocław Anna ‘Lisa’ Lisiecka.

“Z treningu nie tylko wychodzi się z satysfakcją, ale również z bananem na japce. Pan trener stara się wyciskać z każdej zawodniczki tyle ile może, a dawane przez niego wskazówki są bardzo cenne zarówno dla dalszego rozwoju personalnego jak i dalszego progresu drużyny. Bez znaczenia ile osób na treningu, zawsze jest miło, sympatycznie oraz widać, że nie przychodzi się tam tylko na pogaduchy. Ogólnie jest bardzo na plus i git”, powiedziała Anna Lisiecka.

“Zaskoczyła nas i jednocześnie zasmuciła wiadomość o tym, że w sezonie jesiennym nie ruszy długo oczekiwana liga kobiet. Niemniej jednak fakt ten nie wprowadza u nas żadnej taryfy ulgowej jeśli chodzi o treningi i dalszy rozwój drużyny Poznań Hussars Ladies. Mamy nadzieję, że uda nam się mimo wszystko zagrać jak najwięcej towarzyskich spotkań, tak aby pomimo braku oficjalnych rozgrywek nadal się rozwijać.” Marta Dziekańska - kapitan poznańskiej drużyny.
 

Treningi odbywają się co tydzień w środę o 20:30.

Miejsce: Ośrodek Przywodny Rataje; os. Piastowskie 106A.

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny do wzięcia udziału w otwartych treningach! 

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU