Menu
22 listopada 2013

Warsztaty żeńskiego lacrosse w Trójmieście

W najbliższy weekend, 23-24 listopada, zawodniczki Poznań Hussars Ladies przeprowadzą warsztaty żeńskiego lacrosse dla zaprzyjaźnionych Korsarek Trójmiasto.

Żeński lacrosse w Polsce nabiera rozpędu. Po owocnych warsztatach oraz zgrupowaniu i selekcji zawodniczek do Reprezentacji Polski Lacrosse Kobiet w Poznaniu, ośrodek ciężkości przenosi się na północ kraju. W najbliższy weekend zawodniczki Poznań Hussars Ladies przeprowadzą warsztaty żeńskiego lacrosse dla zaprzyjaźnionych Korsarek Trójmiasto.

Drużyna Trójmiejskich Korsarek należy do jednej z najmłodszych drużyn żeńskiej odmiany lacrosse w kraju. Podążające przykładem kolegów z męskiej sekcji, którzy w swoim debiutanckim sezonie zajmują drugie miejsce w PLL2, dziewczyny kładą duży nacisk na rozwój oraz budowanie pozytywnych relacji z pozostałymi drużynami. Owocem tych działań będą warsztaty przeprowadzone przez bardziej doświadczone koleżanki z Poznania.

Natalia Graban, Korsarki Trójmiasto: „Ostatnie spotkanie z dziewczynami z Poznania bardzo nas zmotywowało, jednocześnie pokazując jak wiele jeszcze pozostaje nam do nauki. Warsztaty będą dla nas cenną możliwością  rozwoju drużyny i nabycia nowych umiejętności, ale też samego zagrania z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Będzie to również ważne spotkanie dla zawodniczek wyselekcjonowanych do kadry reprezentacji Polski. Możliwość wspólnej gry i lepszego poznania się przed grudniowym meczem z Izraelem to istotne doświadczenie dla debiutujących zawodniczek z naszej drużyny. Mamy także nadzieję, że poprzez otwarte wydarzenie zachęcimy mieszkańców Trójmiasta do wspólnej gry oraz kibicowania. Entuzjastycznie podchodzimy do każdej możliwości rozpropagowania tego wciąż niszowego sportu na większą skalę."

Zajęcia zostaną poprowadzone między innymi przez Jerrego Winiarka, który pozostając w czołówce najlepszych bramkarzy w kraju pomoże także zawodnikom męskiej sekcji Korsarzy Trójmiasto.

Entuzjamu przed zbliżającym się wydarzeniem nie kryje Iga Sobolewska, zawodniczka Ladies: „Warsztaty dla Trójmiasta są dla nas wielkim wydarzeniem. Bardzo nam zależy na rozowju damskiego lacrosse w kolejnych miastach Polski. Chcemy zachęcić dużo nowych osób do uprawiania tego sportu oraz podszkolić Korsarki.”

Rozkład treningów:

Boisko XIV LO, ul. Janusza Meissnera 9, Gdańsk-Zaspa,
Sobota, 23 listopada (treningi od 12.00 do 16.00),
Niedziela, 24 listopada (treningi od 10.00 do 16.00).
 

Keep Laxin'!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU