Menu
15 marca 2014

Zgrupownanie Poznań Hussars Ladies przed sezonem!

Zawodniczki Poznań Hussars Ladies pod okiem Jerrego Winiarka z zapałem przygotowują się do startu kolejnej edycji Pucharu Polski Kobiet w Lacrosse.

Pierwszy turniej Pucharu Polski Lacrosse Kobiet już za niespełna miesiąc.  Dlatego w szeregach Poznań Hussars Ladies przygotowania idą pełną parą. Zima w tym roku była nieco łaskawsza, co pozwoliło na treningi na świeżym powietrzu już pod koniec lutego.  Rozpoczęcie Pucharu planowane było  zeszłej jesieni, niestety start rozgrywek nie doszedł do skutku. Po tak długim braku rywalizacji, zawodniczki z Poznania z niecierpliwością wyczekują pierwszych meczów, tym bardziej, że inaugurujące sezon spotkania rozegrają na swoim terenie.

Trzeci weekend marca, zespół spędzi na zgrupowaniu w podpoznańskim Puszczykowie. Pod okiem Jerry’ego Winiarka Ladies będą szlifować formę, co na pewno przyniesie efekty już podczas pierwszego turnieju.

Warto wspomnieć, że do rozgrywek, co niezmiernie cieszy, dołącza nowa drużyna – Korsarki Trójmiasto. Oprócz zawodniczek z północy kraju, rywalem Ladies, będą także Kosynierki Wrocław – najstarszy i najbardziej doświadczony polski zespół. Niestety do Pucharu nie przystąpi Sztorm Warszawa, który w zeszłym roku wygrał całe rozgrywki.

"Jako nowa zawodniczka Poznań Hussars z niecierpliwością oczekuję na nadchodzący sezon rozgrywek. Czas poprzedzający pierwszy mecz zajmują nam intensywne treningi i częste wizyty „na ściance”, które pozwolą na równą walkę z przeciwniczkami na boisku. Mam nadzieję, że walki te zakończą się wygranymi dla naszego zespołu, a mój pierwszy sezon w drużynie zostanie zaliczony do udanych." – Małgorzata Wileńska

„Liczymy na pierwsze zwycięstwa w tym sezonie oraz solidną grę na wysokim poziomie z dwiema pozostałymi drużynami, zwłaszcza dlatego, że pierwsze mecze odbędą się w Poznaniu przy wsparciu naszej publiczności.Kosynierki Wrocław to mocny przeciwnik, ale liczymy, że w tym roku uda nam się je pokonać po raz pierwszy. Natomiast Korsarki Trójmiasto są nowo powstałą drużyną, która ma duży potencjał i może okazać się dość trudnym rywalem. W szeregach Ladies zauważyć można wielką determinację oraz chęć zwycięstwa. Mimo, że jesienne rozgrywki zostały zawieszone, nie zmniejszyło to naszego zapału i przez cały okres jesienno - zimowy przygotowywałyśmy się do sezonu. Pozytywnym aspektem zimowej przerwy w rozgrywkach były mecze Polskiej Kadry Narodowej, której szeregi zasiliło aż 8 dziewczyn z naszej drużyny i dwie z nich zdobyły 3 z 5 bramek dla Biało - Czerwonych. Mam nadzieję, że nabyte doświadczenie z potyczek z Izraelem zaowocuje już na pierwszym meczu."Iga Sobolewska

 

Turniejowy grafik wygląda następująco:

5 kwietnia: Poznań
27 kwietnia: Trójmiasto
17 maja: Wrocław

Więcej informacji odnośnie poznańskiego turnieju już niebawem.

 

Aleksandra Żbikowska

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU