Menu
30 kwietnia 2014

Ladies wciąż w grze o Puchar Polski!

Za sprawą zwycięstwa w II Turnieju Pucharu Polski Lacrosse Kobiet, Poznań Hussars Ladies wciąż mają szansę na zakończenie całych rozgrywek na pierwszym miejscu.

Pierwszym meczem, który Ladies rozegrały tego dnia było spotkanie z Kosynierkami Wrocław. Mecz był niezwykle zacięty, o czym świadczy fakt, że pierwsza bramka padła dopiero w 22 minucie, za sprawą Patrycji Malmon (Kosynierki). Przez pierwsze 20 minut obydwie drużyny walczyły o każdą piłkę, a nawet jeśli dochodziło do strzałów to zarówno Agata Lubowiecka (Kosynierki) jak i Marta Neumann (Hussars Ladies) wykonywały świetną pracę w swoich bramkach. Na początku drugiej połowy wynik dla Kosynierek podwyższyła Kaja Białowąs. Jednak na odpowiedź Ladies nie trzeba było długo czekać. Kontaktową bramkę zdobyła Agnieszka Kosmala. Ta sama zawodniczka doprowadziła,  do wyrównania stanu gry, pokazując tym samym, że w meczach przeciwko Kosynierkom czuje się jak ryba w wodzie. Mimo wielu okazji wynik już nie uległ zmianie. Mecz zakończył się remisem 2:2.

W drugim spotkaniu, kończącym turniej ekipa z Poznania stanęła naprzeciw Korsarkom Trójmiasto – gospodyniom turnieju i debiutantkom tegorocznej edycji Pucharu. 5 minut po pierwszym gwizdku do bramki Korsarek trafiła Olga Skorupka (MVP całego turnieju), rozpoczynając tym samym festiwal strzelecki Ladies. W całym spotkaniu oprócz będącej w świetnej formie Olgi (8 bramek) punktowały także Agnieszka Kosmala (2), Anna Lisiecka (2) i Natalia Słowikowska (1). Honorową bramkę dla beniaminka z Trójmiasta zdobyła Magdalena Milczarek. Mecz zakończył się wynikiem 13:1 dla Ladies.

Wyniki pozostałych spotkań:

Korsarki Trójmiasto – Korsarki Wrocław 2:9

Dzięki lepszemu bilansowi bramek, Hussars Ladies wygrały cały turniej. Ostatnie spotkania Pucharu zostaną rozegrane 17 maja we Wrocławiu. Kto zajmie pierwsze miejsce? Nie wiadomo. Jednak jedno jest pewne – nie zabraknie emocji! Ladies pokazały w tym sezonie, że umieją walczyć i na III turnieju dadzą z siebie wszystko.

 

Aleksandra Żbikowska

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU