Menu
22 lutego 2015

Warsztaty dla Kraków Lacrosse Queens!

W piątek, 20 lutego 2015 roku, gościem na treningu Kraków Lacrosse Queens była Anna Lisiecka, zawodniczka Poznań Hussars Ladies, która przeprowadziła dla miejscowej drużyny warsztaty damskiego lacrosse.

Stolica Małopolski jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków lacrosse w Polsce. Oprócz Kraków Lacrosse Kings, którzy rokrocznie walczą o tytuł najlepszej drużyny w PLL, pod Wawelem trenuje także najmłodsza drużyna damskiego lacrosse - Kraków Lacrosse Queens. Powstała we wrześniu 2014 roku sekcja, licząca ponad 20 zawodniczek, trenuje pod okiem Przemysława Tabora.

Koordynatorka do spraw damskiego lacrosse, a także zawodniczka Poznań Hussars Ladies - Anna Lisiecka, udała się do Krakowa w celu przeprowadzenia warsztatów.

Zajęcia odbyły się w sali Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie. Atmosfera była bardzo dobra, wszystkie dziewczyny sumiennie podchodziły do ćwiczeń i jednocześnie dobrze się przy tym bawiły.

Zadowolenia nie ukrywa Anna Lisiecka: "Przyjeżdżając do Krakowa nie wiedziałam, czego się spodziewać. Mimo iż Queens powstały niedawno, jestem naprawdę pod wrażeniem zarówno ich liczności jak i chęci tworzenia spójnej i zgranej drużyny. Miałyśmy tylko dwie godziny, aby wspólnie potrenować. Podczas treningu dziewczyny zaprezentowały bardzo zróżnicowany poziom - niektóre dziewczyny znacząco się wyróżniały na tle reszty, ale nie ma się co dziwić, skoro słyszałam, że chodza na "ściankę" cztery razy w tygodniu na minimum dwie godziny!"

Również zawodniczki Queens pozytywnie oceniły warsztaty: "Wspólny trening z "Lisą" był dla Kraków Lacrosse Queens nowym doświadczeniem, które przyczyniło się w jakimś stopniu do rozwoju naszego klubu - za co jesteśmy jej bardzo wdzięczne. Wszystkie mamy jeden cel - aby żeński lacrosse w Polsce rósł w siłę, a każde takie spotkanie to kolejna cegiełka do popularyzowania tego sportu i doskonalenia swoich umiejętności. Let's grow the game!" - powiedziała Anna Kaciczak.

"Była to ogromna przyjemność patrzeć jak polski żeński lacrosse rośnie w siłę z każdą nową zawodniczką. Na sam trening przyszły aż trzy nowe dziewczyny i jestem pewna, że już tam zostaną. Świetny team, świetna atmosfera, świetnie spędzony czas! Było warto!" - kończy popularna "Lisa".

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU