Menu
23 października 2015

I Turniej Ligi Lacrosse Kobiet w Poznaniu!

W dniu 18.10.2015 ponownie wystartowały rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Pierwszy turniej odbył się w Poznaniu – spotkały się tutaj cztery drużyny: Kraków Lacrosse Queens, Korsarki Trójmiasto, Poznań Hussars Ladies oraz Kosynierki Wrocław.

W pierwszym meczu widowisko bramkowe zafundowały swoim kibicom Kosynierki Wrocław, które zagrały przeciwko raczkującej drużynie z Krakowa. Dziewczyny z Kraków Lacrosse Queens mimo straconych bramek walczyły jak lwice i zdobyły honorową, a zarazem pierwszą w historii bramkę dla swojego klubu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kosynierek Wrocław 11:1.


Kolejne spotkanie było walką o punkty dla poznańskiej drużyny. Poznań Hussars Ladies grały przeciwko zespołowi z Trójmiasta. Już od początku meczu zawodniczki z Poznania wyszły na prowadzenie dzięki celnemu strzałowi Olgi Skorupki. Z każdą minutą przewaga Ladies rosła. Należy dodać, że Korsarki nie były bierne w tym starciu i dwa razy z powodzeniem zaatakowały bramkę poznańskiej drużyny. Dwa stracone gole zmotywowały Ladies do kolejnych ataków. Bezsprzecznie gwiazdą tego spotkania została Olga Skorupka, która zdobyła cztery bramki. Mecz ten był też okazją do debiutu nowych zawodniczek z Poznania, które mimo tremy bardzo dobrze się spisały. Dzięki kolejnym celnym strzałom, które oddały Anna Lisiecka, Marta Dziekańska, Klaudia Skwarska i Agnieszka Kosmala mecz zakończył się zwycięstwem Ladies 8:2.
 

Beata Janeczko, która dołączyła niedawno do naszego zespołu tak komentuje wrażenia ze spotkania: „Mając w pamięci ostatni mecz Ladies z Korsarkami spodziewałyśmy się zaciętego spotkania i na pewno nie zawiodłyśmy się. Niedzielny turniej był dla nas sprawdzianem przed wyjazdem do Krakowa oraz możliwością dogrania niektórych elementów. Na pewno, mimo spokoju w głowach przed meczem, nie lekceważyłyśmy odmłodzonego składu trójmiejskiej drużyny w którym znajdują również zawodniczki zaprawione w krajowych i międzynarodowych spotkaniach. Miałam okazję grać wcześniej w składach mieszanych z częścią zawodniczek Hussars Ladies na turniejach takich jak Silesia czy Copenhagen Cup, ale dopiero niedzielny mecz był dla mnie oficjalnym debiutem w poznańskich barwach. Był on na pewno szczęśliwy i motywujący do dalszych treningów! Dziewczyny bardzo ciepło przyjęły mnie do swojego składu, coraz lepiej rozumiemy się na boisku. Cieszymy się z naszego zwycięstwa, ale jednocześnie myślami jesteśmy już w Krakowie gdzie czeka nas spotkanie z gospodyniami oraz z Kosynierkami. Mimo kontuzji dam z siebie wszystko by pomóc drużynie wygrać oba mecze. Jesteśmy skoncentrowane, ale również nie możemy się doczekać kolejnego weekendu pełnego lacrossowych emocji!”Jesteśmy bardzo dumne, że mogłyśmy być gospodarzem pierwszej kolejki zmagań o Puchar Polski Lacrosse Kobiet. Cieszy nas, że polski lacrosse pnie się w górę - do ligi dołączyła nowa drużyna - Kraków Queens, która niestety w swoim debiutanckim meczu uległa doświadczonym zawodniczkom z Wrocławia. Jestem dumna że gram z Ladies. Dużo czasu spędzamy na treningach pracując nad taktyką oraz zgraniem się co dało efekt podczas niedzielnego meczu. Z niecierpliwością czekam na kolejny turniej podczas którego podejmiemy dwie drużyny - Kraków Queens oraz broniące tytułu Mistrza Polski Kosynierki Wrocław. Mam nadzieje że wrócimy z Małopolski z kompletem zwycięstw!” - skomentowała mecz Agnieszka Kosmala, zdobywczyni ostatniej bramki.


Ostatnia rozgrywka o cenne punkty toczyła się pomiędzy Kosynierkami Wrocław a Korsarkami Trójmiasto. Również w tym meczu „Kosy” nie próżnowały i strzelały bramkę za bramką. Mimo to Korsarki pokazały, że one też potrafią walczyć i strzeliły Kosynierkom cztery bramki. Ostateczny wynik to zwycięstwo 11:4 dla drużyny z Wrocławia.


Wszystkie drużyny były zadowolone ze swojej gry, organizacji turnieju i atmosfery jaka panowała w Poznaniu. Pierwszy turniej pokazał poszczególnym klubom nad czym muszą jeszcze popracować i co poprawić by pokazać się z jeszcze lepszej strony na kolejnym turnieju, który już 07.11.2015 r. w Krakowie.


Wyniki spotkań:

 

Kosynierki Wrocław 11-1 Kraków Lacrosse Queens

Poznań Hussars Ladies 8-2 Korsarki Trójmiasto

Kosynierki Wrosław 11-4 Korsarki Trójmiasto

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU