Menu
18 maja 2017

Hussars Ladies wygrywają Silesia Cup!

Miniony weekend zawodniczki Poznań Hussars Ladies spędziły w słonecznym Wrocławiu, gdzie wzięły udział w 8 edycji międzynarodowego turnieju lacrosse- Silesia Cup.

         Oprócz Ladies w damskich rozgrywkach mogliśmy oglądać zespoły: Kosynierek Wrocław- aktualnych Mistrzyń Polski, młodzieżowej reprezentacji Polski U19, Korsarek z Trójmiasta oraz gości z Łotwy- Riga Griffins.

            Ingauracją rozgrywek, był mecz pomiędzy Poznań Hussars Ladies a Kosynierkami Wrocław. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Nasze zawodniczki wykorzystały ćwiczone na treningach zagrywki i niesione dopingiem zza lini boiska, ostatecznie pokonały aktualne mistrzynie Polski 4:3.

            W kolejnym starciu nasze zawodniczki zmierzyły się z młodzieżową kadrą Polski U19, dla której to był pierwszy turniej, w którym wzięły udział jako drużyna. W tym meczu przewaga naszego zespołu była bardzo widoczna, a młodsze zawodniczki z kadry postawiły sobie za zadanie nabieranie doświadczeń boiskowych. Zdobyły nawet honorową bramkę i mecz zakończył się wynikiem 16:1 na korzyść Poznanianek.

            Drugi dzień lacrossowych zmagań, Poznanianki rozpoczęły meczem przeciwko Riga Griffins. Przeciwniczki przyjechały bardzo dobrze przygotowane i zmotywowane. Doskonale spisywały się na boisku, zarówno w ofensywie jak i defensywie. Poznanianki nie pozostały w tyle i skutecznie walczyły z rywalkami stosując najrozmaitsze zagrywki i skutecznie broniąc swojej bramki. Spotkanie było bardzo widowiskowe i pełne emocji od początku, do końca. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5-4 dla Ladies i dał dużą nadzieję na wygraną całego turnieju.

            Na zakończenie czekało nas starcie z drużyną z Trójmiasta, które wspierane m.in. przez zawodniczki z Wrocławia, Łotwy i U19, przystąpiły zacięcie do gry. Poznanianki niesione falą zwycięstw i tym razem nie dały się zaskoczyć, skutecznie atakowały bramkę rywalek by zakończyć całe spotkanie wynikiem 9-2.

            Tym ostatnim zwycięstwem dziewczyny przypieczętowały sukces  na tegorocznej Silesi. Zdobyły zwycięski puchar oraz wyróznienia dla Marty Neumann, jako najlepszej bramkarki oraz dla Agnieszki Kosmali za najlepszy atak i największą ilość strzelonych goli- 16.

            Całemu wydarzeniu przyświecała iście majówkowa aura, był grill, piękne słoneczko, mnóstwo śmiechu i zabawy. Dla zawodników jak i miłośników lacrosse była to doskonała okazja, żeby aktywnie i wesoło spędzić czas. Młode zawodniczki miały możliwość aby nabywać nowe umiejętności a  bardziej doświadczone mogły doskonalić swoją grę i próbować nowych zagrywek. Organizatorzy i tym razem spisali się na piątkę. Wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu, zgodnie potwierdzą, że Silesia Cup ma swój zdecydowanie niepowtarzalny klimat za którym się tęskni. Z niecierpilwością czekamy więc na kolejną edcję już za rok.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU