Menu
28 czerwca 2017

Hussars Ladies Mistrzyniami Polski!

Drużyna ze stolicy Wielkopolski, Poznań Hussars Ladies zdobyła upragnione i zasłużone trofeum Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Finał rozgrywek odbył się w minioną sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalkami do zdobycia tytułu były Kosynierki z Wrocławia – Mistrzynie Polski poprzedniego sezonu, zespół, z którym Poznanianki już dwukrotnie wygrywały w zakończonych rozgrywkach ligowych.

I tym razem Ladies nie pozostawiły rywalkom złudzeń, udowodniając, że aktualnie są najlepszą drużyną w Polsce! Wynik 8-3 (do przerwy 4-1), pokazuje dominację Poznanianek. Wygrały wyraźną przewagą, co nie oznacza, że mecz był pozbawiony zacięcia i emocji.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i dość nerwowy. Chociaż zespół z Poznania w dość krótkim czasie zdołał zdobyć dwie bramki za sprawą Klaudii Skwarskiej (2`) oraz Olgi Narczewskiej (15`). Zawodniczki zostały kilkakrotnie upomniane przez sędzinę, za błąd w obronie – przekroczenie 3 sekund w tzw. rożku, efektem czego była zielona kartka dla Ladies, a następnie żółtka kartka i kara – 2 minut poza boiskiem, dla Igi Sobolewskiej. Osłabiona obrona doprowadziła wrocławianki do zdobycia pierwszej bramki przez ich główną atakującą – Małgorzatę Kacperczyk.

Po zakończonej karze, gdy linia defensywy była już w komplecie poznanianki przeszły do kontrataku. Zawodniczki grały pressingiem, asekurując siebie nawzajem, a zagrania w ataku doprowadzały do zdobycia kolejnych bramek przez Agnieszkę Kosmalę (26`) i Klaudię Skwarską (27`). Rezultatem tej walki była trzypunktowa już przewaga nad ówczesnymi Mistrzyniami Polski (4:1).

W czasie przerwy wśród drużyny z Poznania panował spokój, trener – Marcin Basiński – był zadowolony z aktualnego wyniku, przekazał zawodniczkom kilka wskazówek na co zwrócić uwagę, by grać jeszcze skuteczniej.

W kolejnej części spotkania Ladies były dłużej w posiadaniu piłki, podawały ją po obwodzie, kontrolując grę i wykorzystując sytuacje do zdobycia punktów. Szybko zyskały kolejne gole – w ciągu 10 minut drugiej połowy zapunktowała Kosmala (34`) oraz dwukrotnie Narczewska (37`, 40`).

Trener wrocławianek wprowadził kilka zmian na boisku, przenosząc do ataku kilka zawodniczek z obrony. Chwilowe zamieszanie i ogromne zacięcie Kosynierek skutkowało dwiema bramkami. Tutaj należą się ogromne brawa dla naszej bramkarki – Marty Neumann, która mimo „gradobicia” piłek wybroniła kilka strzałów, jeden po drugim!

Kiedy rozbrzmiał gwizdek świadczący o zwycięstwie Poznań Hussars Ladies nad zdetronizowanymi właśnie mistrzyniami Polski – Kosynierkami Wrocław – zawodniczki ogarnęła euforia, trudno było opanować łzy szczęścia. Poznanianki w końcu zdobyły upragnione mistrzostwo! Pokazałyśmy wszystkim niedowiarkom na co nas stać. To właśnie w naszym mieście, w Poznaniu mamy najlepszą, żeńską drużynę lacrosse! – mówi Krystyna Dudzik, atakująca Poznań Hussars Ladies

Olga Narczewska została MVP spotkania.

Podczas ceremonii zakończenia oprócz wręczenia pucharu oraz medali, zostały przyznane wyróżnienia dla poszczególnych zawodniczek. Najlepszą bramkarką sezonu 2016/2017 została poznanianka Marta Neumann. Wśród najlepszych obrońców na trzecim miejscu znalazła się nasza zawodniczka – Marianna Zielewicz. Również to samo miejsce, tyle że wśród pomocników zdobyła kapitan Poznań Hussars Ladies – Aleksandra Żbikowska oraz na drugiej pozycji znalazła się Olga Narczewska. Nagroda dla najlepszego napastnika powędrowała do Agnieszki Kosmali. Drugie miejsce wśród najlepiej zapowiadających się młodzieżowców przyznano Zuzannie Olejnickiej. I ostatnie wyróżnienie dla najlepszego zawodnika sezonu 2016/2017 Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet – również na drugiej pozycji – przyznano Oldze Narczewskiej.