Menu
6 lutego 2018

Zgrupowanie kadry U20 kobiet

W weekend 27-28.01.2018 we Wrocławiu odbyło się kolejne zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski Lacrosse do lat 20, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

 
Turniej ten odbędzie się od 4 do 11 sierpnia w Katowicach. W grupie dziewcząt, które stoją przed szansą reprezentowania Polski na tej imprezie znajdują się Poznanianki grające na co dzień w Poznań Hussars Ladies - Marianna Depa, Zuzanna Olejnicka oraz Malwina Dziombra, która dołączyła do drużyny w jesiennej rekrutacji.
 
Pierwsze tegoroczne zgrupowanie prowadzone było przez nowo utworzony sztab trenerski. Trenerem głównym jest Heath Garlow, który podczas swojej wizyty w Polsce spędził również kilka dni trenując drużyny lacrosse w Poznaniu. Jego asystentką została Krystyna Dudzik, zawodniczka Poznań Hussars Ladies, a za sprawy organizacyjne odpowiadają Alicja Ogorzałek i Aleksandra Żbikowska – kapitanka poznańskiej drużyny.
 
Niemalże 30 dziewcząt spędziło aktywny weekend poprawiając swoje lacrossowe umiejętności. Celem treningów było zarówno doskonalenie podstawowych umiejętności - rzucania, łapania, koordynacji, jak również bardziej rozbudowanych schematów taktycznych. Po zakończeniu zgrupowania i prawie 12 godzinach treningu dziewczyny bardzo się rozwinęły, poprawiły podstawowe elementy gry i pokazały, że zależy im na jak najlepszym przygotowaniu do turnieju. Amerykański trener zauważył ogromny postęp i bardzo chwalił swoje zawodniczki. 
 
Tak swoje wrażenia ze zgrupowania opisała Malwina Dziombra, zawodniczka Poznań Hussars Ladies: 
 
„Było to moje pierwsze zgrupowanie i zarazem jeden z najlepszych sportowych weekendów w życiu. Kadra trenerska zapewniła nam - uczestniczkom wszystko czego potrzebowałyśmy, zaczynając od poprawienia sprawności fizycznej, kończąc na motywacji do dalszego działania i ciężkiej pracy! Treningi były przeprowadzone bardzo profesjonalnie, a trenerzy wykazali się dużą cierpliwością i wyrozumiałością, dzięki którym atmosfera zgrupowania była przemiła. Nikt nie czuł się odtrącony, zajęcia zostały przeprowadzone tak, żebyśmy z każdym treningiem integrowały się coraz bardziej, dążąc do stworzenia jednej silnej drużyny. Polecam gorąco!”.
 
Organizatorki i sztab trenerski cieszą się, że w ciągu dwóch dni zawodniczki bardzo się rozwinęły i czekają na marzec, kiedy to kadra u20 znów się spotka. 
 
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU