Menu
6 kwietnia 2019

Hussars jedną bramką lepsi od Legionu

W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku na bocznym boisku Stadionu Śląskiego przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie, Poznań Hussars pokonali na wyjeździe drużynę Legionu Katowice.

Poznaniacy w zeszłym sezonie przegrali w Katowicach 2:6, więc tym razem przyjechali zmotywowani, by nie dopuścić do powtórki na Górnym Śląsku. Legion natomiast chciał wrócić na dobrą ścieżkę po porażce w poprzedniej kolejce z Gromem Warszawa.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem świetnych interwencji obu bramkarzy. Zarówno Krzysztof Burzyński jak i Jerry Winiarek skutecznie bronili dostępu do swoich bramek. Na pierwszego gola kibice czekali niecałe 6 minut. Wynik meczu otworzył Jędrzej Madej po podaniu Jakuba Kotera. Pomimo posiadania piłki, Poznań Hussars nie udało się zdobyć bramki. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 1:0 dla Katowiczan.

Drugą kwartę również lepiej rozpoczęli gospodarze. Adam Grabowski wykorzystał dobre podanie Mateusza Otrębskiego i podwyższył prowadzenie Legionu na 2:0. Sygnał do odrabiania strat dał Mladen Bukorović, który precyzyjnym strzałem z dalszej odległości zdobył pierwszą bramkę dla Poznaniaków. Przy golu serbskiego napastnika asystował Maurycy Mierkiewicz. Zawodnicy Legionu ostro grali w obronie, dzięki czemu złapali kilka kar. W przewadze bramki dla Hussars zdobywali Jędrzej Bagiński (po podaniu Mladena Bukorovicia) oraz Mladen Bukorović (po podaniu Jana Klingera). w 34. minucie Hussars podwyższyli prowadzenie na 4:2 po trafieniu Błażeja Jankowskiego, który wykorzystał podanie Kajetana Baryły.

Trzecia kwarta była odwrotnością drugiej. Tym razem sporo kar łapali zawodnicy Poznań Hussars, co skrzętnie wykorzystał Legion. Bramki zdobywali Jakub Koter (po asyście Patryka Buschke) oraz Adam Grabowski, po indywidualnej akcji. Po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 4:4.

W decydującej kwarcie działo się bardzo dużo. Obie ekipy przeprowadzały groźne ataki, co mogło się podobać zgromadzonym kibicom. W 67. minucie meczu na prowadzenie wyszli gospodarze, za sprawą bramki Kamila Grabowskiego, którego podaniem obsłużył Jakub Koter. Do wyrównania doprowadził Mladen Bukorović, po podaniu Błażeja Jankowskiego. Legion cały czas naciskał, jednak w bramce dobrze gości świetnie spisywał się Jerry Winiarek. W 72. minucie Hussars wyszli na prowadzenie po golu Jędrzeja Bagińskiego. Następnie punktował również Maurycy Mierkiewicz po asyście Mladena Bukorovicia. Ostatnia bramka tego spotkania padła w 79. minucie. Autorem gola dla gospodarzy był Adam Grabowski.

Legion Katowice 6:7 Poznań Hussars

Bramki: A. Grabowski (3), J. Madej (1), J. Koter (1), K. Grabowski (1) - M. Bukorović (3), J. Bagiński (2), M. Mierkiewicz (1), B. Jankowski (1).

Składy

Legion Katowice: 14. Krzysztof Burzyński, 6. Marcin Wojtal, 11. Filip Kozicki, 8. Michał Dyjas, 12. Kamil Niesporek, 87. Kamil Drab, 17. Jakub Koter, 86. Patryk Wójcik, 88. Patryk Buschke, 10. Jędrzej Madej, 0. Mateusz Otrębski, 23. Błażej Prusek, 4. Adam Grabowski, 21. Kamil Grabowski, 20. Aleksander Lesica.

Poznań Hussars: 0. Jerry Winiarek, 1. Mladen Bukorović, 10. Kacper Jankowski, 9. Krzysztof Hamrol, 25. Jan Klinger, 21. Jakub Skarupa, 14. Grzegorz Irla, 77. Błażej Jankowski, 15. Kamil Szamajda, 7. Kajetan Baryła, 8. Paweł Dymkowski, 5. Witold Kliber, 18. Jędrzej Bagiński, 11. Maurycy Mierkiewicz.