Menu
23 stycznia 2013

Ladies: Sparing ze Sztormem w Warszawie

Korzystając z wyjazdu Poznań Hussars do Warszawy na mecz z Gromem, Poznań Hussars Ladies rozegrały sparing ze Sztormem Warszawa w ramach "Warszawskiego dnia lacrosse"

 

Przed planowanym na późne popołudnie meczem damskiego lacrosse dziewczyny zasiadły na trybunach stadionu OSiRu na warszawskim Bemowie i głośno dopingowały Poznań Hussars w starciu z Gromem.

Po meczu w ramach PLL Hussars Ladies udały się z jednego końca miasta na drugi brzeg Wisły, by rozegrać umówiony sparing. Spotkanie zostało rozegrane na boisku typu Orlik, dlatego drużyny wystawiły po sześć zawodniczek – pięć w polu oraz bramkarka.

Hussars Ladies przystąpiły do meczu w bojowych nastrojach, nie zważając na niekorzystną aurę. Spotkanie rozegrane zostało przy sztucznym oświetleniu.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznej bramki zdobytej przez Sztorm Warszawa, co wprowadziło zamęt w szeregach Ladies. Była to woda na młyn dla miejscowych, które punktowały jeszcze kilkakrotnie.

 Gra nabrała szybszego tempa, kiedy na boisko dotarli zawodnicy Poznań Hussars. Niesione ich dopingiem Ladies zagrały agresywniej, co zaowocowało bramkami Aleksandry Żbikowskiej (x2) oraz Anny Dettlaff.

Pierwsze bramki tego sezonu podniosły Hussars Ladies na duchu i zaowocowały zwiększoną pewnością siebie na boisku.

Standardowo humor Ladies po meczu zaowocował śmiesznym pomysłem i „zrobieniem kanapki” trenerowi, Michałowi Filipkowi.

 

 

Po rozegranym spotkaniu Poznaniacy i Warszawiacy udali się w stronę klubokawiarni „Grawitacja” by zrelaksować się przy wysoko lub niskoprocentowych napojach.

 

Hussars Ladies reprezentowały:

- Anna Dettlaff,

- Marta Dziekańska,

- Monika Gmerek,

- Marta Neumann,

- Iga Sobolewska,

- Magdalena Wójkiewicz,

- Aleksandra Żbikowska.

 

Keep Laxing!

Iga Sobolewska

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU