Menu
24 sierpnia 2013

II Turniej Pucharu Polski Kobiet w Poznaniu - realcja

W niedzielę, 19 maja 2013 roku na stadionie WKS Grunwald przy ulicy Promienistej 27 w Poznaniu odbył się II Turniej Pucharu Polski Kobiet. Pełniące rolę gospodyń Poznań Hussars Ladies zmierzyły się z Kosynierkami Wrocław oraz Sztormem Warszawa.

Już od wczesnych godzin rannych dało się wyczuć napięcie wśród poznańskich zawodniczek, przygotowujących boisko do II Turnieju Pucharu Polski. Hussars Ladies chciały dobrze wypaść przed własną publicznością oraz zaprezentować się w nowych strojach klubowych.

Turniej zainaugurowały zawodniczki Poznań Hussars Ladies oraz Sztormu Warszawa. O godzinie 11.15 arbitrzy Mateusz Rydzak oraz Ilona Flisikowska rozpoczęli zawody.Spotkanie lepiej rozpoczęły warszawianki, zdobywając już w 3 minucie pierwszą bramkę. Sztormianki grały zdecydowanie, skrupulartnie wykorzystując błędy w ustawieniu zespołu Jerrego Winiarka, w konsekwencji zdobywając jeszcze pięć bramek do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona meczu to zupełnie inny obraz gry Ladies, które mimo kontuzji odniesionej przez Igę Sobolewską, zaczęły zdobywać pierwsze bramki za sprawą Magdaleny Żurawik (31’), Anny Dettlaff (38’) i Olgi Skorupki (49’). Poprawiła się znacznie gra w defensywie. Mimo częstych ataków zawodniczek gości, Marta Neumann została pokonana tylko raz. Zdecydowana i dobrze prowadzona gra w drugiej połowie mogła podobać się licznie zgromadzonym kibicom, jednak podczas 20 minutowej połowy nie udało się poznaniakom odrobić strat, w wyniku czego mecz zakończył się przegraną Ladies 3:7.

Drugim meczem II Pucharu Polski Kobiet była potyczka Kosynierek Wrocław ze Sztormem Warszawa. Swoje drugie zwycięstwo w poznańskim mitingu odniosły stołeczne zawodniczki, wygrywając 7:3.

W ostatnim meczu naprzeciw siebie stanęły Poznań Hussars Ladies oraz Kosynierki Wrocław. Gospodynie utrzymywały się przy piłce, starając się konstruować swoje ataki w sposób przemyślany, jednak zabrałko skuteczności pod bramką przeciwniczek. Wrocławianki grały mądrze w obronie oraz skutecznie z kontry, dzięki czemu wygrały 7:1. Autorką honorowego trafienia dla  Ladies była Magdalena Żurawik.

Turniej zakończył się zwycięstwiem Sztormu Warszawa, drugą lokatę zjaęły Kosynierki Wrocław, natomiast na 3 miejscu uplasowały się Poznań Hussars Ladies.

Poznań Hussars Ladies pragną serdecznie podziękować zgromadzonym kibicom, a w szczególności męskiej sekcji Poznań Hussars za wspaniały doping i pomoc w organizacji tego wydarzenia.