Menu
11 listopada 2013

Reprezentacja Lacrosse Kobiet wybrana. Powołania dla Hussars Ladies!

W niedzielę, 10 listopada 2013 r., na stadionie WKS Grunwald przy ulicy Promienistej 27 w Poznaniu odbyło się zgrupowanie żeńskiej kadry w lacrosse. Liczne testy przeszła liczna grupa zawodniczek Poznań Hussras Ladies!

Całe przedsięwzięcie współorganizowane przez poznańską drużynę lacrosse prowadzone było przez Joachima Pernala z warszawskiego Gromu oraz Jerrego Winairka, miejscowego bramkarza oraz trenera żeńskiej sekcji. Przyglądali się oni licznej grupie zawodniczek podczas niemal sześciu godzin treningu.

Zawodniczki z wielkim zaangażowaniem realizowały polecenia sztabu trenerskiego, by pokazać się z jak najlepszej strony oraz dostać  powołanie na mecz towarzyski z kadrą Izraela, który zostanie rozegrany 29 grudnia (niedziela) 2013 roku w Warszawie.

Jerry Winiarek nie krył zadowolenia z postawy zawodniczek: „Co zobaczyłem w Poznaniu? 25 dziewczyn z całej Polski na warsztatach lacrosse, starających stać się częścią kadry narodowej. Sześć godzin potu i wysiłku! Ukoronowaniem tej katorgi było podniesienie umiejętności gry uczestniczek. Uwierzcie mi, uśmiechy także zagościły na ich twarzach. Najważniejsza rzecz to oddanie się sportowi i chęć podnoszenia swoich kwalifikacji, dlatego z zadowoleniem patrzyłem jak po kilku godzinach dziewczyny używają nowo nabytych zdolności. Wraz z Joachimem Pernalem czujemy dumę, że dostaliśmy szansę trenowania, przewodzenia i wybrania grupy osób, których celem jest podnoszenie swoich umiejętności w polskim lacrosse. Te dziewczyny staną się wzorem dla kolejnych pragnących spróbować swoich sił w lacrosse” – zakończył.

Powołania z Poznań Hussars Ladies otrzymały:

- Olga Skorupka
- Aleksandra Żbikowska
- Iga Sobolewska
- Anna Dettlaff
- Agnieszka Kosmala
- Natalia Słowikowska
- Marta Neumann
- Anna Lisiecka

Serdecznie gratulujemy!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU