Menu
8 listopada 2014

Ogólnopolskie warsztaty żeńskiego lacrosse w Poznaniu

W Poznaniu trwają ogólnopolskie warsztaty żeńskiego lacrosse. Zajęcia prowadzi Nicole Jermak, zawodniczka Illinois Lakeshore Lacrosse. O poznańskich warsztatach opowiada Aleksandra Żbikowska, zawodniczka Poznań Hussars Ladies.

Kto poprowadzi warsztaty w Poznaniu?  

A.Ż.: Warsztaty poprowadzi Nicole Jermak, Polka urodzona i mieszkająca na stałe w Stanach. Nicole gra w lacrosse w szkolnej drużynie oraz w regionalnym klubie Illinois Lakeshore Lacrosse. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Denver poznała naszą męską reprezentację, od której dowiedziała się, że w Polsce istnieje również lacrosse w wydaniu kobiecym i zdecydowała się działać. Skontaktowała się z kilkoma osobami działającymi w naszym środowisku oferując swoją pomoc w rozwoju żeńskiego laxa. Grzechem byłoby w takim przypadku odmówić (śmiech). W naszym imieniu skontaktowała się z nią Beata Juchniewicz z Wrocławia i tak dochodzimy do listopadowych warsztatów.

Kto weźmie udział w warsztatach?

A.Ż.: Na warsztatach zjawią się zawodniczki z całej Polski. Udział potwierdziły dziewczyny z Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, Poznania, a także, co nas niezmiernie cieszy, z Krakowa, gdzie drużyna dopiero powstaje. W sumie, przez te 3 dni trenować będzie około 40 zawodniczek.

Jaki będzie przebieg warsztatów?

A.Ż.: Zaczynamy 3-godzinną sesją w piątkowe popołudnie. Na sobotę zaplanowane są 2 sesje: poranna i popołudniowa, w sumie ponad 6 godzin na boisku. Program będzie przygotowany tak, by zarówno doświadczone jak i początkujące zawodniczki, dużo wyniosły z zajęć. Wieczorem planujemy również spotkanie integracyjne. Kończymy krótką sesją poranną w niedzielę. Na deser obejrzymy mecz PLL pomiędzy Poznań Hussars i Kosynierami Wrocław. Zapowiada się weekend pełen laxa!

Jak w kilku zdaniach opisałabyś sytuację kobiecego lacrosse w Polsce?

A.Ż.: Kobiecy lacrosse niestety nie rozwija się tak szybko jak męski. Wciąż musimy pracować nad promocją naszego sportu. Idealnie by było gdyby w każdym mieście gdzie obecna jest męska drużyna, działała prężnie także żeńska. W Poznaniu od ok. 2 lat trzon drużyny pozostaje ten sam, jednak zależy nam by przyciągać do nas jak największą liczbę nowych osób. Dlatego staramy się razem z męską częścią klubu promować lacrosse, zarówno w poznańskich liceach jak i uczelniach wyższych.

Dziękujemy za rozmowę.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU