Menu
24 lipca 2015

Ogólnopolskie warsztaty żeńskiego lacrosse w Katowicach

Przygotowania do występu Reprezentacji Polski Kobiet w Lacrosse na imprezie The World Games 2017 we Wrocławiu rozpoczną się w weekend 25-26 lipca w Katowicach, gdzie odbędą się ogólnopolskie warsztaty lacrosse.

Już jutro do Katowic zjedzie około 60 zawodniczek z całego kraju, które będą się ubiegać o miejsce w Reprezentacji Polski Kobiet w Lacrosse. w Ostatni weekend lipca na Górnym Śląsku odbędą się ogólnopolskie warsztaty lacrosse, które będą wstępnym etapem selekcji do kadry.

- Podczas pierwszego zgrupowania w Katowicach zostanie wybrana grupa 18 zawodniczek, które wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Kopenhadze w dniach 8-9 sierpnia tego roku jako "Team Poland" - tłumaczy Iga Sobolewska, zawodniczka Poznań Hussars Ladies.

- Następnym etapem selekcji będzie szereg zgrupowań we wrześniu, październiku i listopadzie. Zwieńczeniem przygotowań będzie grudniowy sparing z zagraniczną drużyną w Warszawie - dodaje.

W skład sztabu szkoleniowego formującej się reprezentacji Polski wchodzą:

Richard Boss - Holender polskiego pochodzenia, który może pochwalić się bardzo imponującym CV. Skończył kurs trenerski, po którym pracował z grupami młodzieżowymi (zarówno sekcji męskiej jak i żeńskiej) w Catonsville niedaleko Baltimore. W 2008 roku podczas Mistrzostw Europy pełnił rolę asystenta reprezentacji Holandii. Prowadził też liczne treningi w Holandii i Belgii.

Nicole Jermak - Polka urodzona i mieszkająca w USA. Gra w szkolnej drużynie oraz regionalnym klubie Illinois Lakeshore Lacrosse. Nicole już raz gościła w Polsce (listopad 2014) - w Poznaniu prowadziła dwudniowe warsztaty żeńskiego lacrosse.

Alicja Ogorzałek - zawodniczka stołecznego Sztormu Warszawa.

Należy nadmienić, iż działania Polskiej Federacji Lacrosse są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach "Programu wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania zawodników do udziału we współzawodnictwie międzynarodowym, w tym do The World Games 2017".

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU