Menu
20 marca 2019

Poznań Hussars Ladies wznawiają rozgrywki PLLK

Polska Liga Lacrosse Kobiet wystartuje już w najbliższą sobotę. 23 marca 2019 roku, w Krakowie, na boisku bocznym KS Bieżanowianka przy ulicy Lipowskiego 5, Kraków Queens podejmą drużyny Poznań Hussars Ladies oraz Kosynierki Wrocław.

Sobotni miting w Krakowie inauguruje rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Zazwyczaj PLLK startuje jesienią, jednak ze względu na problemy kadrowe, które dotknęły część drużyn, początek rozgrywek przesunięto na wiosnę 2019 roku. 

Rolę gospodyń pełnić będą Kraków Lacrosse Queens. Dziewczyny z Małopolski zajęły w poprzednim sezonie 4. miejsce. Podopieczne Przemysława Tabora z pewnością ambitnie podejdą do bieżącej kampanii i zawalczą o miejsce na podium.

- Jako gospodynie tego turnieju chcemy, aby zarówno zawodniczki jak i kibice mogli cieszyć się emocjonującym widowiskiem. Dla naszej drużyny będzie to pierwszy mecz w nowych strojach - z czego się bardzo cieszymy, ale też okazja, żeby sprawdzić, jaki zrobiłyśmy postęp w grze po dość długiej przerwie. Zapowiada się słoneczna sobota pod znakiem żeńskiego lacrosse! - zapewnia Anna Kaciczak.

Drugą drużną biorącą udział w nadchodzącym wydarzeniu będzie Poznań Hussars Ladies. Aktualne Mistrzynie Polski pod batutą Marcina Basińskiego są faworytkami turnieju. Skład z poprzedniego sezonu został uzupełniony o obiecujące zawodniczki, które mają szansę na debiut w czarno-biało-różowych strojach. 

- W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Wydarzenie bardzo długo wyczekiwane przez zawodniczki z racji, że w tym sezonie nie odbyła się runda jesienna, tak, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Jesteśmy spragnione gry, rywalizacji. Osobiście jestem bardzo ciekawa jak będą prezentowały się wszystkie drużyny, ponieważ w każdej z nich doszło do solidnych rotacji w składzie. Jest dużo świeżej krwi, która w sobotnim turnieju będzie miała swój debiut na boiskach ligowych, a z drugiej strony wiele zawodniczek, które stanowiły pion poszczególnych drużyn zakończyło swoje kariery. Z niecierpliwością odliczam czas do pierwszego gwizdka! - przekonuje Agnieszka Kosmala. 

Trzecią ekipą będą Kosynierki Wrocław. Silny kolektyw, który rokrocznie bije się o złoto z Poznań Hussars Ladies. Zawodniczek z Dolnego Śląska nie można lekceważyć, dlatego spodziewamy się mocnej i wyrównwanej walki. 

- Sobotnie spotkanie w Krakowie będzie świetnym rozpoczęciem Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Mecze będą idealnym momentem do sprawdzenia swoich sił i ducha walki po zimowej przerwie. Drużyna Kosynierek zyskała wiele nowych i zdolnych zawodniczek, które po raz pierwszy staną twarzą w twarz z innymi drużynami na boisku. Nie możemy już się doczekać sobotniego turnieju! - oznajmia Małgorzata Maciuszek. 

Harmonogram:

10:00 Kraków Lacrosse Queens vs Kosynierki Wrocław

12:45 Kosynierki Wrocław vs Poznań Hussars Ladies

14:15 Kraków Lacrosse Queens vs Poznań Hussars Ladies

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU