Menu
13 maja 2019

Poznań Hussars 10:6 LC Spartans Oświęcim - wypowiedzi pomeczowe

Poznań Hussars wygrali spotkanie z LC Spartans Oświęcim 10:6 czym zagwarantowali sobie udział w fazie play-off Polskiej Ligi Lacrosse sezonu 2019. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami pomeczowymi.

- Wygraliśmy zasłużenie, ale mecz był bardzo ciężki. Spartans bezlitoście piętnowali nasze błędy w obronie i pokazali swoją siłę przy fast-breakach i wznowieniach. Bardzo się cieszę, że wykorzystywaliśmy sytuacjie, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich tygodniach - głownie grę zza bramki. Największy pozytyw to chyba gra zawodników, którzy nie są wymieniani jako nasze największe gwiazdy - wykorzystywali swoje sytuacje i wzięli na siebie ciężar strzelania bramek, gdy nasze największe działa były kryte "na plaster". Następny mecz dopiero za 2 tygodnie, więc możemy jeszcze solidnie potrenować, żeby do fazy play-off wejść w jak najlepszej dyspozycji - ocenił Kacper Jankowski, trener KS Poznań Hussars. 

- Jechaliśmy do Poznania z wielką wiarą w zwycięstwo. Po dwóch wygranych meczach z Krakowem i Warszawą chcieliśmy przypieczętować nasze dobre przygotowanie w meczu z Hussars. Niestety boisko zweryfikowało nasze dobre samopoczucie. O ile w pierwszej połowie mecz toczył się bramka za bramkę, o tyle w drugiej połowie mieliśmy prawdziwy horror a'la Hitchcock. Dostaliśmy szybkie trzy bramki i zrobiło się 7:3 dla gospodarzy. Wzięliśmy się za siebie i w ciągu chyba 5 minut doprowadziliśmy do wyniku 7:6 dla Hussars. Staraliśmy się wykorzystać przewagę i wygrać mecz, ale w pewnym momencie brakło nam sił i zimnej głowy. Za bardzo chcieliśmy, a za mało graliśmy drużynowo. Pojawiły się błędy, co poskutkowało tym, że ostatecznie przegraliśmy 10:6. Ósma stracona bramka podcięła nam skrzydła i radość gry uległa błędom. To była naprawdę ostra walka o każdą piłkę z obu stron. Nie było odpuszczania, co poskutkowało kontuzją zawodnika z Poznania, liczymy, że szybko wróci do formy. Dziękujemy Hussars, że pokazali nam nad czym mamy jeszcze popracować i gratulujemy wygranej - powiedział Dariusz Czerwik, napastnik LC Spartans Oświęcim.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU