Menu
16 maja 2019

Młodzieżowcy Hussars z powołaniami!

Jakub Stanek, Jakub Nadolny oraz Maciej Matysiak dostali powołania do kadry U-20 na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w czeskiej Pradze, od 29 czerwca do 6 lipca 2019.

Reprezentacja Polski U-20 trenowała przez ostatni czas pod wodzą sztabu szkoleniowego, złożonego z Billiego McManamary, Jakuba Lipczika oraz Jędrzeja Madeja. Kilka mitingów oraz turniejów pomogło trenerom podjąć decyzję o ostatecznych powołaniach. Wśród wezwanych zawodników znalazło się trzech młodzieżowców Poznań Hussars: Jakub Stanek, Jakub Nadolny oraz Maciej Matysiak. Poprosiliśmy naszych zawodników o kilka słów komentarza:

- Dnia 10. maja dostałem informację o moim powołaniu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Pradze na przełomie czerwca i lipca. Sztab trenerski wyłonił czołowych zawodników do lat 20. Gdy zobaczyłem swoje nazwisko na liście zawodników byłem bardzo zadowolony i  od razu zadzwoniłem do swoich rodziców poinformować ich o tym osiągnięciu. Nie ukrywam, że będzie bardzo trudno zawalczyć o medale, niestety. Mamy bardzo dobre drużyny w grupie i to może być problem. Na pewno zdobędziemy doświadczenie, które jest ważne do polepszenia naszej gry w przyszłych turniejach. Wychodzimy z podniesionymi głowami do walki i odpowiednio przygotowani przez sztab trenerski - ocenił Jakub Stanek, napastnik KS Poznań Hussars. 

- Czuję się zaszczycony pomimo tego, że jestem starszy od reszty chłopaków. Mamy ciężkich przeciwników i wydaje mi się, że trafiliśmy do najtrudniejszej grupy, ale zrobimy wszystko co w naszych siłach żeby powalczyć! - powiedział Jakub Nadolny, bramkarz KS Poznań Hussars. 

- Jestem niewyobrażalnie dumny, że będę miał okazję reprezentować nasz kraj po raz pierwszy na wydarzeniu takiej rangi. Jest to także szansa na zdobycie nowych doświadczeń z zawodnikami z innych miast, a także zaprezentowanie tego, czego dotychczas nauczyłem się w Poznań Hussars - oznajmił Maciej Matysiak, obrońca KS Poznań Hussars. 

Nad zakwaterowaniem i pobytem kadrowiczów U-20 czuwać będzie Bartosz Kajor. Polacy w swojej grupie zmierzą się z Izraelem, Czechami oraz Irlandią.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU